Geriausia kontracepcijos priemonė – prezervatyvai

Dabar galima rasti nemažai apsisaugojimo priemonių, tarpusavyje konkuruojančių dėl veiksmingumo. Tai varinės spiralės, kontraceptinės tabletės, kontraceptiniai žiedai ar pleistrai. Tačiau nė viena jų neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tai gali garantuoti tik prezervatyvai. Saugus ir tinkamas jų naudojimas gali apsaugoti ne tik nuo neplanuojamo nėštumo, tačiau ir nuo įvairių lytiniu keliu plintančių ligų, tokių, kaip sifilis, AIDS ar gonorėja.

Prezervatyvo veiksmingumas siekia 98%, nenorint sumažinto šio procento, reikėtų žinoti keletą dalykų:

  • Pirmiausia, renkantis prezervatyvą, reikėtų atkreipti dėmesį į vietą, kurioje jis perkamas. Geriausia būtų įsigyti vaistinėje ar specializuotoje parduotuvėje. Nerekomenduotina pirkti kioskuose, nes ten nesudarytos prezervatyvams tinkamos laikymo sąlygos. Neretai jie parduodami tiesiai iš vitrinos, kur gali būti pažeisti saulės šviesos ar karščio.
  • Būtina atkreipti dėmesį ir į gamintoją bei galiojimą laiką, nurodytą ant pakuotės. Pirkti neįpakuotus, neaiškios kilmės prezervatyvus, be nurodyto aiškaus gamintojo ar galiojimo datos, gali būti pavojinga. Prezervatyvai gali būti pažeisti ar nekokybiški. Prasčiausia kokybe pasižymi Azijos šalyse gaminamos šios rūšies apsisaugojimo priemonės.
  • Svarbu atkreipti dėmesį ir į dydį. Deja, ant pakuotės dydis dažnai nenurodomas ir tai gali sukelti plyšimo galimybę. Beje, prezervatyvai dažniau plyšta pasirinkus ne per mažą, o per didelį dydį. Todėl derėtų adekvačiai įvertinti poreikius ir galimybes. Standartinis prezervatyvo ilgis yra 19 – 20 cm. Pagal plotį, jie skirstomi į tris pagrindines grupes:

I 48 – 50 mm. pločio;

II 51 – 53 mm. pločio;

III 54 – 56 mm. Pločio.

  • Prezervatyvus geriausia laikyti specialiai jiems skirtoje dėžutėje. Ilgesnį laiką nešiojantis juos rankinėje, piniginėje ar, tiesiog, kišenėje, pakuotė gali būti pažeista.
  • Prezervatyvo užsimovimo instrukciją galima rasti kiekvienoje pakuotėje. Svarbiausia, reiktų nepažeisti išimamo prezervatyvo dantimis, nagais ar drabužių detalėmis: aštriomis sagomis, žiedais, apyrankėm, laikrodžiais.
  • Prezervatyvai naudojami tik vieną kartą. Tai yra, jei lytinis aktas kartojamas, reikėtų užsimauti ir naują prezervatyvą. Po naudojimo, svarbu prezervatyvą ištraukti, prilaikant ranka, taip apsisaugant nuo spermos išsiliejimo. Prezervatyvas suvyniojamas į servetėlę ir išmetamas į šiukšlių dėžę. Jokiu būdu ne į klozetą.

Prezervatyvų pasiūla yra labai didelė. Jie gali būti ne tik viena geriausiai apsaugančia kontracepcijos priemone, tačiau ir puikiu pagalbininku, siekiant paįvairinti seksualinį gyvenimą. Prezervatyvai yra įvairių dydžių, formų, spalvų ir net skonių. Nuo labai plonų, leidžiančių mėgautis natūraliais pojūčiais, iki storų, suteptų lubrikantais, tinkančių analiniam seksui. Yra net gi tamsoje švytinčių prezervatyvų. Su gumbeliais ar rutuliukais, suteikiančių naujų, įdomių pojūčių abiems partneriams. Šildančių ar suteptų anestetikais, leidžiančiais prailginti lytinio akto trukmę. Prezervatyvas gali išgelbėti ne tik nuo neplanuoto nėštumo, nepageidaujamų lutiniu keliu plintančių ligų, tačiau ir suteikti naujų potyrių miegamajame.