Individuali veikla – kaip tinkamai vesti išlaidų apskaitą

Individualios veiklos vykdymo metu itin svarbu žinoti visus apskaitos vedimo niuansus, nes tai ateityje padės išvengti galimo mokesčių permokėjimo. Ypač naujiems mokesčių mokėtojams kyla klausimų dėl apskaitos vedimo, nors viskas trumpai VMI portale yra pateikiama. Jeigu ketinate verstis prekyba ar kažkokia gamyba, tai jums teks nemažai dėmesio skirti išlaidoms. Išlaidų apskaitą vesti teks lygiai taip pat kaip ir pajamų, žinoma – jeigu išlaidas pagrįsite, o jeigu ne – atskaičiuokite 30 procentų pajamų ir tiek. Individuali veikla leidžia pasirinkti dvejopą išlaidų taikymo principą.

Pirmiausia, individualią veiklą vykdantys asmenys išlaidas pagrindžiančius dokumentus privalo rinkti tuo atveju, jeigu nėra pasirenkamas 30 procentų išlaidų variantas. Tai reiškia, kad jeigu asmuo nusprendžia, kad jis išlaidomis laikys 30 procentų savo pajamų, tai jis gali išlaidas pagrindžiančių dokumentų nerinkti. Bet, jeigu norėsite atskaičiuoti visas išlaidas, tada jas turėsite pagrįsti.

Itin svarbu pabrėžti, kad kartais išlaidos susidaro didesnės negu pajamos, o individualią veiklą vykdantys asmenys galvoja, kad jie gali mokestinius metus pabaigti su nuostoliais. Ne. Individualios veiklos vykdymo metu t.y. per mokestinius metus, pajamos negali būti mažesnės nei išlaidos. Tai reiškia, kad jeigu faktiškai jūs patyrėte daugiau išlaidų nei gavote pajamų, tai dalį išlaidų jūs perkelsite į kitus metus. Jums teks atlikti inventorizaciją. Ji atliekama savarankiškai laisva forma.

Išlaidų perkėlimas į kitus metus naudingas tuo, kad bus sumažinami mokesčiai. Pavyzdžiui, jeigu jūsų mokestiniai metai baigtųsi su minuso ženklu, tai logiška, jog nebus nuo ko mokėti mokesčių, nes jie mokami nuo pelno. Bet, jeigu jūs vienais metais visus nuostolius ir išlaidas laikote tik tam laikotarpiui ir dalies jų neperkeliate į kitus, tai sekančiais metais jūs sumokėsite daugiau mokesčių, nes negalėsite atskaityti tų išlaidų, kurias patyrėte prekių įsigijimo metu. Trumpai tariant, sekančiais metais jūsų pelnas už preke bus tas, kur gausite visą sumą, neatskaičius prekės savikainos. Taip yra todėl, kad tą savikainą jūs būsite atskaitę praėjusiais metais. Tai taikoma kuomet veikiate su individualios veiklos pažyma, o ne verslo liudijimu.

Suknelė vestuvėms: geriau pirkti ar nuomotis?

Dalyvaujantiems vasaros švenčių maratone – vestuvėse, krikštynose ar ištaiginguose vakarėliuose – kaskart pirkti naują apdarą ne tik nepraktiška, bet ir brangu. Visgi, gajūs mitai, kad proginių drabužių nuomos punktuose galima rasti tik atgyvenusių modelių, o patys drabužiai yra sudėvėti jau ne pirmo jį besimatuojančio žmogaus. Ar iš tiesų verta nuomotis šventinį drabužį ir kiek tokiu būdu galima sutaupyti?

Drabužių nuoma – išeitis ne tik taupantiems, bet ir nestandartinės figūros žmonėms. Nors manoma, kad nuomos salonuose siūlomas drabužių asortimentas nedidelis, ten esančius modelius dažniausiai galima nemokamai pataisyti pagal kliento norus. Bijantiems gauti sudėvėtą drabužį ar turintiems prietarų apie kitų vilkėtus drabužius, kai kuriuose salonuose galima paprašyti, kad jie būtų pirmieji nuomojamo drabužio dėvėtojai. Tačiau vistiek neapsieisime be mitų.

1 MITAS – Nepatartina nuomuotis suknelės internetu.

Suknelė vestuvėms gali būti perkama ar nuomojama tiesiog internetu. Jame yra didelis asortimentas ir puiki galimybė įsigyti prekę pigiau, bei nuo to nenukenčia kokybė.

2 MITAS – nuomos punktuose vyrauja tik nekokybiški drabužiai.

Pagalvokite, juk jei nuomos puktai teiktų nekokybiškas prekes, jie ilgai negyvuotų. Juk yra nemažai tokių salonų, kurie jau ne vienerius metus teikia tokias paslaugas ir žmonės tuo nesiskundžia.

3 MITAS – jei suknelė vestuvėms bus sugadinta, ją teks įsigyti visam laikui.

To tikrai nebus. Kiekviena firma kelia savo reikalavimus. Tad jei atsiras kažkokia dėmė ar įplėšimas, jums teks tai sutvarkyti už savo pinigus, tačiau tai tikrai nėra tolygu nusipirkimui.

4 MITAS – jums nepavyks sutaupyti pinigų.

Atsižvelkite į tai kaip ilgai jums reikės šio drabužio. Jei suknelė vestuvėms jums reikalinga tik vienam kartui, tikrai bus pigiau ją nuomuoti nei pirkti, o vėliau laikyti nenaudojamą. Betkokiu atveju nuomuotis yra daug pigiau nei pirkti ir tikrai sutaupysite pinigų pasiringdami šią paslaugą.

5 MITAS – galite būti apgautas.

Jei tai yra legaliai veikianti firma, ji užtikrins, kad prekė bus kokybiška. Tokiose firmose yra tam tikri reikalavimai su kuriais jūs būsite supažindinti. Tad galite netikėti tuo, kad liksite apgauti.

Suknelų nuoma – labai populiari veikla. Tad rasite tai ko norite, nes ne tik suknelių, bet ir pačių nuomos punktų yra didelis asortimentas. Svarbiausia, kad skirtumėte tam užtektinai laiko.